Modelový rad

Prehľad

Benzín - Nafta
95 K / 70 kW
Kombinovaná spotreba paliva 4,1 - 6,8 (l/100km)
5
Euro6d-TEMP
manuálna prevodovka

Podrobnosti

Opis vozidla

Nový dizajn na ešte dokonalejší vzhľad so všetkými kultovými prvkami rodiny 500.

Máte záujem o toto auto?

Dizajn a karoséria

Štýlové detaily kultovej päťstovky sú teraz na novom Fiate 500L ešte viac zreteľné.

 

Chrómované lišty na prednom nárazníku, tzv. fúziky, nová mriežka chladiča a LED svetlomety vytvárajú úsmev, ktorý už poznáme z ikonickej päťstovky. 

 

Aj z profilu nájdeme podobnosť s rodinou 500. Chrómované bočné lišty, kľučky dverí a ďalšie detaily.

 

Chrómované lišty sú po novom aj na bokoch zadného nárazníka, ktorý je vyhotovený vo farbe karosérie.

Máte záujem o toto auto?

Interiér

OBÝVAČKA NA KOLESÁCH

 

Priestranné, komfortné a elegantné MPV poskytuje priestranný interiér s objemom 3170 litrov, ktorého vzdušnosť zvýrazňujú nové rafinované detaily.Urobte si pohodlie a vyrazte na cestu s 500L.

 

 

SPRAVTE SI POHODLIE!

 

Nový interiér 500L je fúzia dizajnu s funkčnosťou a komfortu s eleganciou. Od nových pokrytí sedadiel a prístrojovej dosky až po obklopujúce osvetlenie, atmosféra na prístrojovej doske je odlišná.

 

 

NEBO NAD VAMI!

 

Poskytnite svojim spolucestujúcim nový pohľad na svet. Vďaka presklenej panoramatickej streche si plnými dúškami užijete vo dne slnko a modrú oblohu a v noci mesiac a hviezdy.

 

 

MÁTE DOSŤ BATOŽINY NA JEHO ZAPLNENIE?

 

Už žiadne kompromisy. Batožinový priestor 500L má objem 455 l, a tak si so sebou môžete vziať na cesty všetko, čo chcete. Navyše môžete vďaka polohovateľnému dnu alebo sklopeným zadným sedadlám zväčšiť batožinový priestor až na 1480 litrov.

Máte záujem o toto auto?

Technológie

SATELITNÁ NAVIGÁCIA TomTom

 

Satelitná navigácia TomTom sa vyznačuje inovatívnymi vlastnosťami, ako napr. IQ Routes®, ktorá sa zakladá na doteraz najväčšej databáze ciest/trás a ktorá vám pomôže nájsť najrýchlejšiu cestu do cieľa. Mapu si môžete dotykom zväčšiť na požadovanú mierku na 7“ dotykovej obrazovke s HD rozlíšením v systéme UConnect so službami LIVE.

 

 

NOVÝ TFT DISPLEJ

 

Súčasťou novonavrhnutého prístrojového panela je aj nový, farebný 3,5“ TFT displej, ktorý je prehľadný, veľmi dobre čitateľný a ponúka všetky informácie, ktoré sú za volantom potrebné.

 

 

MULTIFUNKČNÝ VOLANT

 

V 500L je rad technológií doslova na dosah ruky. Nový volant má nielen vynikajúci dizajn a príjemný úchop, ale vďaka integrovaným tlačidlám je možné ovládať všetky hlavné funkcie rádia a palubného počítača iba jemným pohybom prsta alebo hlasom.

 

 

UCONNECT™ LIVE

 

Infotelematický systém UConnect so službami LIVE si naozaj zamilujete. Dokáže veľa vecí. Pripojte sa k nemu so svojím smartfónom pomocou Bluetooth, vstupu AUX alebo USB a vychutnajte si hudbu podľa svojho výberu v mobile alebo hudbu z kanála Deezer a TuneIn, pustite si správy na Reuters alebo získajte najnovšie informácie o doprave, umiestnení rýchlostných kamier a počasí vďaka TomTom Live alebo si prečítajte príspevky na Facebooku a Twitteri. Nezabudnite používať aj jednu z mnohých aplikácií, ktoré UConnect ponúka: eco:Drive analyzuje váš štýl jazdy a dáva vám tipy na jeho zlepšenie a úsporu paliva; my:Car vám okrem stráženia servisných intervalov a nájdenia najbližšieho servisu Fiat môže pomôcť nájsť miesto, kde ste zaparkovali.

Máte záujem o toto auto?

Výkon a bezpečnosť

MOTORY

 

Zážihový motor 1,4 95 k 16V

Tento výkonný motor spĺňajúci normu Euro 6 zabezpečuje plynulý výkon a skvelú spotrebu paliva.

 

Vznetový motor 1,3 MultiJet II 95 k

500L ponúka motor s technológiou MultiJet druhej generácie, vybavený inovatívnymi vstrekovačmi, ktoré zvládnu až 8 vstrekov za jeden cyklus, čo pomocou pokrokovej technológie Injection Rate Shaping (IRS) optimalizuje spaľovanie a zaisťuje jemnejší a tichší chod motora, ako aj nízku spotrebu paliva a nízke emisie.

 

Vznetový motor 1,6 MultiJet 120 k

1,6 MultiJet II 120 k zaisťuje skvelý výkon. Vďačí za to kompaktnému turbodúchadlu s variabilnou geometriou, ktoré prináša ešte vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach (320 Nm pri 1750 ot./min).

BEZPEČNOSŤ

 

Airbagy

Maximálna úroveň pasívnej bezpečnosti. Medzi najväčšie priority pri navrhovaní 500L patrilo zaistenie bezpečnosti pre vás aj vašu rodinu. Preto 500L ponúka 6 airbagov už v štandardnej výbave s možnosťou doplnenia kolenného airbagu vodiča.

 

500L je stále v strehu

Vychutnajte si pokoj a bezpečnú jazdu hlavne v meste vďaka systému autonómneho núdzového brzdenia. Radarový snímač v prednom nárazníku detekuje pri rýchlostiach do 30 km/h vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu alebo prekážok a v prípade potreby aktivuje systém AEB, aby zabránil kolízii alebo aby ju zmiernil.

 

Absolútna stabilita

O bezpečnosť vás aj vašej rodiny sa stará aj elektronická kontrola stability (ESC), a to hlavne v núdzových situáciách a na šmykľavom povrchu. Systém zahŕňa ASR a MSR, asistent rozjazdu do kopca Hill Holder, ABS, ERM a DST.

MANIPULÁCIA

 

Máte kopec, na ktorý chcete vyjsť?

Rozbehnúť sa do kopca je s 500L úplne jednoduché. Asistent pri rozjazde do kopca Hill Holder totiž udržiava asi 2 sekundy tlak v brzdovej sústave, aby zabránil cúvnutiu dozadu, keď púšťate spojku. Nemusíte preto použiť ani ručnú brzdu.

 

Lepšia ovládateľnosť a vyššia bezpečnosť

Systém DST v podstate spĺňa funkciu automatickej kontroly pretáčavosti a aktívnej korekcie riadenia. Zvyšuje bezpečnosť a zlepšuje ovládanie tým, že aktívne stimuluje správne konanie. Ak napríklad nastane šmyk, vyvinie DST ľahký krútiaci moment vo volante, čím vodičovi napovie, akým smerom ním má točiť, aby situáciu zvládol.

 

Bezpečnosť v každej situácii

Systém elektronickej kontroly proti prevráteniu ERM (Electronic Roll Mitigation) je najmodernejší systém, ktorý pomáha pri starostlivosti o vašu bezpečnosť tým, že rozpozná riziko prevrátenia a zabráni mu.

Máte záujem o toto auto?

Prehľad

Fiat 500L

Konfigurovať
Zostavte si svoj Fiat 500L
Testovacia jazda
Ešte ste sa nerozhodli? Pred zakúpením si svoj nový Fiat 500L vyskúšajte.
Cenová ponuka
Vybrali ste si svoje vozidlo? Nenechajte si ho ujsť a požiadajte o cenovú ponuku.
Žiadosť o financovanie
Objavte výhodné finančné služby.

Stupeň výbavy